✓ 1 BIEG UTOPCA
✓ 2 BIEG UTOPCA


O Biegu „Utopca”

Bieruński Bieg „Utopca” to inicjatywa promująca zdrowy tryb życia oraz aktywne formy wypoczynku, integrująca środowisko biegaczy, a także wspierająca Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nazwa Biegu nawiązuje do legendarnych stworów zamieszkujących dawniej tereny podmokłe powiatu bieruńsko-lędzińskiego, które potrafiły przyjmować postacie zwierząt, ludzi, półludzi i elementów przyrody nieożywionej. Umiejętności te były często wykorzystywane do czynienia lokalnej społeczności przeróżnych żartów.
W pierwszej edycji Biegu wystartowało ponad 400 osób, a w kolejnej już ponad 700. Byli to zawodnicy głównie z południowej Polski, ale również z dalej oddalonych regionów naszego kraju.
W drugiej edycji Biegu uczestniczyła także grupa czeskich biegaczy. Rywalizacja odbywa się na dwóch dystansach: 17 km (bieg główny) oraz 5 km (bieg i nordic walking). Ze względu na zróżnicowaną nawierzchnię trasy, liczne podbiegi i zbiegi, zawody można zaliczyć do kategorii biegów crossowych. Start i meta zlokalizowane są na bieruńskim Rynku. Każdy zawodnik w pakiecie startowym otrzymuje indywidualny numer startowy, pamiątkową koszulkę, a po ukończeniu zawodów medal (co roku zmienia się wizerunek „Utopca” na koszulce i medalu).
Przy Biurze zawodów, mieszczącym się w Hali Sportowej przy ul. Szarych Szeregów 15 (400 metrów od Rynku) odbywa się ponadto impreza towarzysząca pod nazwą Sportowy Piknik Rodzinny, podczas której prezentują się lokalni artyści, lokalne kluby sportowe, wyroby lokalnego rękodzieła oraz wyroby kulinarne. Podczas trwającej ok. 4 godziny imprezy mają miejsce liczne atrakcje dla dzieci (malowanie twarzy, gry i zabawy, animacje oraz konkursy), pokazy dyscyplin sportowych, a na koniec także dekoracje zwycięzców rywalizacji biegowych w poszczególnych kategoriach.


ORGANIZATORZY


           

SPONSORZY

TRASY

OŚWIADCZENIA


UWAGA!!!
Konkurs fotograficzny na najciekawsze zdjęcie z
3 BIERUŃSKIEGO BIEGU „UTOPCA”
Regulamin tutaj:
REGULAMIN


Kontakt
Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji
ul. Warszawska 270
43-155 Bieruń
Mail: sport@bosir.bierun.pl
Tel. (32)324-25-29
Kom. 601-915-699

Bieg na 5KM
Bieg na 5KM kat. Mężczyzn
Noric Walking 5KM kat. Kobiety
Noric Walking 5KM kat. Mężczyzn
Bieg na 17KM kat. Mężczyzn
Bieg na 17KM kat. Kobiet